Het meest actuele facility management nieuws vindt u hieronder. F-Facts houdt u namelijk voortdurend op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen, actualiteiten en innovaties op het gebied van facility management.
Meer respect voor de schoonmaker, duurzame inzetbaarheid en minder negatieve impact op het milieu. Dat zijn dé uitdagingen voor de facilitair manager in het onderwijs zo blijkt uit onderzoek onder 53 MBO, HBO en WO instellingen.
EW start een partnerschap met PostNL en dobbi om samen textiel in te zamelen en te recyclen. Al deze producten/deze stoffen worden daardoor niet verbrand maar hergebruikt. Op dit moment wordt in Nederland namelijk slechts minder dan 1% van al het textiel gerecycled. Jaarlijks belandt hierdoor circa 135 miljoen kilo textiel bij het restafval.
Over 20 jaar moeten alle gemeentegebouwen energieneutraal zijn. De gemeente heeft hiervoor zes partijen gecontracteerd die hen de komende 10 jaar gaan helpen.
IKEA NL heeft bekendgemaakt dat er een reorganisatie wordt doorgevoerd. Onder de werknaam FST - Facility Services Transformation - wordt het werk van 35 medewerkers uitbesteed zo meldt FNV.
Minister Jetten (Klimaat en Energie) heeft de Tweede Kamer een brief gestuurd over de rol van zonne-energie (energie opgewerkt met behulp van zonnepanelen) in de transitie (overgang) naar een duurzame energievoorziening.
“Wij maken er met ons team altijd een feestje van.” “Voor al mijn collega’s van ISS in ziekenhuis De Gelderse Vallei in Ede.” Dit zijn enkele reacties op de complimententegels Met jou werken is altijd een feestje. Op de socials worden deze weken de complimententegels in aanloop naar De Dag van de Schoonmaker geplaatst. Dat leidt tot veel reacties die zich typeren door openheid, oprechtheid, warmte en waardering. Maar ook tot een roep om hulp.
Er is sprake van een paradoxale ontwikkeling op de kantorenmarkt. De aard van kantoorwerk verandert al langere tijd door automatisering en digitalisering. Door het verdwijnen van repeterende werkzaamheden, wordt werk dat op kantoor wordt uitgevoerd creatiever van aard. Veel kantoorwerkzaamheden zijn hierdoor relatief foot loose van aard geworden, wat werknemers in toenemende mate in staat stelt zelf invulling te geven aan wanneer en waar zij werken.
De verduurzamingsopgave is onverminderd groot. De verbruiksdata van de kernportefeuille hebben de deelnemers steeds beter inzichtelijk. • De totale onderhoudskosten zijn in 2021 gestegen, na een lichte daling vorig jaar. De kosten voor planmatig onderhoud per m² zijn gestegen terwijl de kosten voor dagelijks onderhoud per m² zijn gedaald. Dit en meer blijkt uit de Benchmark Gemeentelijk Vastgoed – een initiatief van TIAS School for Business and Society i.s.m. Republiq.
Op de eerste dinsdag van september is het Duurzame Dinsdag. Dan neemt het kabinet honderden duurzame ideeën en initiatieven - uit alle hoeken van onze samenleving - in ontvangst. De meest duurzame, innoverende en onderscheidende ideeën en initiatieven maken kans op prijzen. Én op de mogelijkheid om hun idee of initiatief een extra impuls te geven.
Word gratis lid en ontvang op dinsdag en donderdag het laatste facility nieuws in uw mailbox! Én als lid krijgt u ook toegang tot exclusieve online artikelen.